Jiří Zonyga už stačil vyhraný milión rozfofrovat

Vítěz pěvecké soutěže X Factor Jiří Zonyga (44) díky svému úspěchu dal vale řízení kamionu a věnuje se zcela svému koníčku. Teď momentálně dokonce seká latinu – a to doslova. Připravuje se na premiéru obnoveného představení Šachmat a Nikita.

Piluje latinské texty, které dala Gábina Osvaldová s Jaromírem Wolfem dohromady jako libreto. Vycházejí z Horatia, Tibulla a z Nového zákona. Jiří Zonyga přiznává, že má velkou trému. Na pódiu se totiž ocitne ve vybrané pěvecké společnosti.

Zpěvy zazní v podání Daniela Hůlky, Leony Machálkové, Lucie Šoralové, Bedřicha Levého, který současně všechny party diriguje, sólistky opery Národního divadla v Praze Marie Fajtové a sólistky Teatro Verdi Triese Daniely Baňasové.

A jak Jiřímu příprava jde? „Teď už dobře, ale zezačátku to bylo těžké. Latinu jsem nikdy nestudoval, ani žádný cizí jazyk dobře neovládám, a tak mi to zpočátku dělalo velké potíže. Učil jsem se pořád a všude… I na záchodě. Jakmile jsem měl volnou chvilku, vytáhl jsem knížku a bifloval slovíčka,“ směje se zpěvák.

„Rozhodně nelituji, že jsem se do toho dal, jen mě trochu mrzí, že budou pouze tři představení, myslím, že je to málo,“ říká Jiří.

Na nedostatek práce si ale nemůže stěžovat a po kamionu se mu také nestýská.

„Mám malou dodávku, se kterou jezdím na vystoupení, takže na silnici jsem vlastně pořád. V létě se chystám objíždět festivaly, už se moc těším,“ plánuje Zonyga.

Vyhraný milión už stačil rozfofrovat, ale vůbec ho to nemrzí.

„Zbylo z něj jen něco málo. Manželce jsem koupil auto a za zbytek rekonstruuji barák. Co je to dneska milión, ten se utratí jako nic,“ konstatuje Jiří.

Rubriky